NEŞE KARABÖCEK - Bir Tanem ( Yavuz & Burç Plak - 2014)

NEŞE KARABÖCEK -  Bir Tanem ( Yavuz & Burç Plak  - 2014)

 Neşe Karaböcek'in 90lı yılları ikinci yarısında yayınlanan "Bir Tanem" albümü yorumcunun klasik albümleri kadar olmasa da içli yorumu ve farklı repertuarı ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Albüm Nilüfer'in "Ta Uzak Yollardan" adlı sözlerle yorumladığı Yunanca Şarkı (Ta Mavra Matiasou) 'ın Neşe Karaböcek tarafından yazılan sözleri ile açılış yapıyor "Ay İnce Cam Gibi" sözleri olmamış. Yıllardır bu şarkıyı "Ta Uzak Yollardan" sözleri ile dinledikten sonra biraz yadırgıyor insan.

Aranjörlüğünü Uğur Bayar'ın yaptığı albümde 11 şarkı yer alıyor. Albümün bir diğer ilginç şarkısı "Strangers İn The Night", Neşe Karaböcek "İki Yabancı" adlı şarkıyı "Yalvarıyorum"  sözleri ile yorumlamış. Bu yönü ile ilginç bir albüm denilebilir. İki denenmiş ve hit olmuş aranjmana yeniden söz yazmış Neşe Karaböcek ve yeniden coverlamış.
Albüm tam bir Arabesk albümü değil. 90larda yaşanan pop patlamasından da payını almış. Çok daha iyi Neşe Karaböcek albümü var ama yine de Neşe Karaböcek meraklılarının arşivinde bulunması gereken bir albüm
Albümde Yer Alan Şarkılar
1. Ay İnce Cam Gibi
2. Allah Derim
3. Mektup
4. Yalvarıyorum
5. Bir Gözle Ağla Bir Gözle Gül
6. Sana Vah Bana Vah
7. Sahi Mi Yemin Et
8. Bir Tanem
9. Sana Vah Bana Vah
10. Deli Bu
11. Kapandım Odalara
20.04.2015
FACEBOOK
İNSTAGRAM