ÖZDEMİR ERDOĞAN - Jazz Tarihinde Işıksız Kalanlar (Özdemir Erdoğan – 2014)

ÖZDEMİR ERDOĞAN -  Jazz Tarihinde Işıksız Kalanlar (Özdemir Erdoğan – 2014)

 Müzik dünyasının en özel müzisyenlerinden biri. Hem ulusal çapta hem de küresel çapta müzik yapıyor. Özdemir Erdoğan bu albümde müzisyen kimliğini dünyaya sunuyor. Türkiye Jazz Tarihinde Işıksız Kalanlar adıyla yayınlanan bu albümde yerli ve yabancı on klasik şarkı yer alıyor.  Türkiye ve dünya müziğinde klasikleşen şarkıların enstrümantal ve jazz & blues tınılarla renklenen versiyonlarının yer aldığı albüm sadece Türkiye değil dünya pazarında da ilgi görebilecek bir albüm.

Türkiye'den Özdemir Erdoğan bestesi "Bana Ellerini Ver" adlı şarkının dışında alaturka müziğin önemli klasiklerinin modernize edilmiş versiyonları var albümde.  Asım Ersoy'un "Bekledim de Gelmedin" eseri ve "Yıldızların Altında" , " Nihavent Longa" gibi önemli Türk müziği klasiklerinin caz formatında hazırlanan düzenlemeleri var. Özdemir Erdoğan çok kaliteli bir albüm hazırlamış. Tüm düzenlemeleri kendisi hazırlamış, tüm gitarları kendisi çalmış. Usta müzisyen on eserlik dört dörtlük bir enstrümantal albüm hazırlamış.
Enstrümantal müziğin yanı sıra caz türünü sevenlerin, kaliteli müzik dinlemek isteyenlerin ve dünya klasiklerini bir arada dinlemek isteyenler için ideal arşivlik bir albüm. Mutlaka her müzikseverin arşivinde olmalı.
Albümde Yer Alan Şarkılar
1. Pervane ( Bana Ellerini Ver )
Eser: Özdemir Erdoğan
2. St.Thomas
Eser:Sonny Rollins
3. Bekledimde Gelmedin
Eser:Yesari Asım Ersoy
4. Yıldızların Altında
Eser:Kaptanzade Ali Rıza Bey 
5. Nihavent Longa
Eser: Kemani Kevser Hanım
6. Sunny
Eser: Bobby Hebb
7. All Blues
Eser: Miles Davis 
8. Armandos Rumba
Eser: Chick Corea 
9. Just Friends 
Eser:Klenner  Levis
10. So What 
Eser: Miles Davis
28.09.2015
FACEBOOK
İNSTAGRAM