Direncan'dan 'Warrior of the Sunrise'

Direncan'dan 'Warrior of the Sunrise'

Özellikle yurt dışında yeniden yükselişe geçen 80'ler ruhunun ülkemizdeki öncülerinden biri olan Direncan'ın ilk İngilizce teklisi dünyanın her yerindeki müzikseverlerle buluşuyor! Pek çok sanatçının albüm ve single çalışmalarıyla birlikte kendi projelerini de yürüten besteci-aranjör Direncan, bugüne dek farklı tarzlarda (alternatif, rock, pop, new-age, edm) 10 adet tekli çıkardı. Sanatçıyı en çok etkileyen isimler, Yanni, Vangelis, Schiller ve von Deylen, Alan Parson's Project oldu. 

Direncan'dan 'Warrior of the Sunrise'

New- age müziğe ve synthesizer'a olan ilgisiyle 2020 senesinde synthwave macerasına başlayan sanatçı, özellikle Amerika'da oldukça yaygın bir tür olan "synthwave ve synthpop" müzik tarzını ülkemizdeki müzikseverlerle buluşturmak amacıyla bugüne kadar bu tarzda yaptığı Türkçe teklileriyle çeşitli müzik listelerine girdi. Yurt içinde ve yurt dışında elde ettiği başarı ve beğenilerin sonucunda Türk, yabancı tüm müzikseverlerin ruhuna dokunabilmek için "Warrior of the Sunrise" isimli ilk İngilizce teklisi ile global bir yolculuğa çıktı. 

Direncan'dan 'Warrior of the Sunrise'

Retro analog elementler barındıran şarkı, yoğun 80'ler hissi yaşatılması amacıyla mixlendi. Vokal ve backvokal ilişkileri bakımından Modern Talking'den örnekler alındı. Road Story Records ve Wame Records yapım şirketleriyle çalışan Direncan'ın "Warrior of the Sunrise" (Gündoğumu Savaşçısı) şarkısı, bir savaşçının hikayesi üzerinden insanlığın bitmez tükenmez iç çatışmalarını, "geçmiş-şimdi-gelecek" sorgulamalarını ve hayallerinin peşinden giderek kendini gerçekleştirme arzusunu işliyor. Bestesi Direncan'a, sözü İdil Güney Şimşek'e ait olan parçanın post-prodüksiyonu Rapsodi Müzik Yapım Şirketi tarafından yapıldı.

01.12.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM