Gülcan Altan'ın Devrim Şarkıları Albümü Yayınlandı

Gülcan Altan'ın Devrim Şarkıları Albümü Yayınlandı

TKP'nin 100. Yılını kutlamak amacıyla "Devrim Şarkıları" adlı albümü yayınlayan Kültür Elçisi Gülcan Altan apolitliğe karşı olduğunu söyledi.

"Devrim Şarkıları" adlı albümünde Nazım Hikmet'in şiirinden bestelenen Yunanca bir şarkıya da yer veren Gülcan, albümde yer alan şarkıları TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan ile beraber oluşturduğunu söylerken " Şarkılar dünyada halkların ürettiği, benimsediği ve eylemleştirdiği şarkıları anlatıyor.Hepsinin bir hikayesi var. Daha önce yaptığım albümlerimde de her zaman hikayesi , yaşanmaşlığı olan şarkıları yorumlamak istedim" yorumunu yaptı.

Gülcan Altan'ın Devrim Şarkıları Albümü Yayınlandı

Gülcan Altan, Cumhuriyet Gazetesine yaptığı açıklamada "Ben sosyalist bir insanım. Ben iyiliği , hak , hukuk ve adaleti insanlığı ve emeği savunanların yanındayım. Apolitizm gençliğimde bana empoze edildi. Ve ben çok yıllar sonra bu sistemleri araştırdım, okudum ve yaşadım. Sonunda emeğimin karşılığını armayı öğrendim. "Devrim Şarkıları"ndan sonra bana en yakın dostlarım bile dediler ki 'ideolojik bir albüm olmuş' Bunun ne sakıncası var? Siz bir partiye oy vermiyormusunuz? Ve o partiyi desteklemiş olarak ideolojik olmuyormusunuz? Ben niye tercihimi gösteremiyorum?" dedi.

10.11.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM