Burak Can Bayar, 11 Aylık Sessizliğini Bozdu!

Burak Can Bayar, 11 Aylık Sessizliğini Bozdu!

2020 yılının son çeyreğinde ilk albümünü yayınlaması beklenen Burak Can Bayar, 11 aylık sessizliğini "Sen Olmadan Önce" adlı teklisiyle bozuyor.  Bir hayatın negatiflikten pozitifliğe geçişi anlatılan şarkıdaki House piyano riffleri ve R&B stiline yakın davulları tüm bedenleri dansa davet ediyor. "Sen Olmadan Önce"nin sözü, müziği ve düzenlemesi yine sanatçının kendisine
ait. Davul, bas gitar, elektro gitar, synthesizer, piyano, çeşitli perküsyonlar ve daha birçok enstrüman çalabilen Burak Can Bayar, bu parçada da tüm enstrümanları yine kendisi icra ediyor.

Tüm kayıtlar, retro ve analog bir hissiyat oluşturması açısından dijital ortamda değil, efsanevi Studer marka makaralı teyp kullanılarak manyetik bantlara kaydedildi. Parçanın mastering'i alternatif müzik piyasasının yakından tanıdığı Avustralyalı Joe Carra tarafından yapıldı. İstanbul, Silivri'de bir kum ocağı fabrikasının arazisinde çekilen klibin yönetmenlik koltuğunda Luca Pigs oturuyor. Klipte rol alan tüm oyuncular için özel dönemsel kıyafetler dikildi ve stiller şarkının atmosferine uyması açısından titizlikle hazırlandı. Klibin moda editörlüğünü Gizem İnan gerçekleştirdi. 

08.08.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM