Yeditepe İstanbul Konserlerini Eleştirenlere Sanatçılardan TEPKİ Geldi

Yeditepe İstanbul Konserlerini Eleştirenlere Sanatçılardan TEPKİ Geldi

Pandemi döneminde ekonomik krize giren müzik sektörü ve müzisyen ve sanatçılara destek olmak amacıyla İletişim Başkanlığı tarafından yapılan 60 sanatçının konser vereceği Yeditepe İstanbul Konserlerini eleştirenlere müzik camiası sert yanıt verdi.

Sabah Gazetesinin haberine göre müzik yorumcuları sosyal medyada yazılanlarda bir bilgi kirliliği olduğuna vurgu yaparak "Uydurma bedellerle müziği susturamazsınız" dedi.

SERDAR ORTAÇ
'Bu konserlerde uydurma bedeller, ücretler ortaya atıp müziği susturmaya çalışmak, sanata yapılan büyük bir düşmanlıktır.'

MUAZZEZ ERSOY
'Binlerce sanat emekçisi bu sektörden ekmeğini kazanıyor. İstanbul Yeditepe Konserleri'ni eleştirirken sanat emekçilerinin de bir ailesi olduğunu unutmayın.

AJDA PEKKAN
'Zor bir süreçten geçtiğimiz bugünlerd  İstanbul Yeditepe Konserlerie  sayesinde müzik emekçileri çalışma imkanı bulmuştur.

SİBEL CAN
'Müzikseverlerle buluşmamızı sağlayan, sanata ve sanatçıya her zaman sonsuz destek veren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.'

Konserler için astronomik para harcandığı iddialarına bir cevap da Coşkun Sabah'tan geldi: "Harcanan para, söylenenin 10'da biri bile değildir. Çünkü herkes, konser başına aldığı ücretin yarısını aldı. Hepimiz bunu bir milli görev olarak gördük."

İstanbul Yeditepe Konserleri, bir ay boyunca müzikseverlerle buluşacak. Funda Arar ve Hakan Peker'in konserleri ATV'de yayınlandı. Ayrıca Işın Karaca ve Coşkun Sabah'ın performansı da ATV'de yayınlanan konserler oldu.

15.06.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM