Emre Aydın: '2010 Yılında Bitcoin'den Haberim Vardı'

Emre Aydın: '2010 Yılında Bitcoin'den Haberim Vardı'

Ünlü sanatçı Emre Aydın, Uzmancoin.com tarafından BtcTurk'ün katkılarıyla hazırlanan Bitcoin ve kripto para podcast'i Bitcoin 2140'ın üçüncü bölümünün konuğuydu.

Bitcoin'e ilgili ve meraklı bir isim olan Aydın, Burak Köse ve Hakan Ateşler'in sorularını yanıtlandırdı. Bitcoin'i ilk olarak 2010 yılında bir arkadaşı vasıtasıyla duyduğunu ifade eden ünlü sanatçı, o dönem satın alamadığını ve bu fırsatı kaçırdığını söyledi.

Aydın, "Ben 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde okudum. Aslında para konusu çok yabancı olduğum bir konu değil. Çevremde de birçok ekonomist bir arkadaşım var. Benim Bitcoin'den çok erken haberim oldu. Çok güvendiğim ve yazılım firmasında çalışan bir arkadaşım, o arayıp bana anlatmıştı Bitcoin'i aslında. Tam ne zaman hatırlamıyorum, belki 2010 falan olabilir. O zaman almak çok zordu. Sadece bir bankanın borsaya erişimi vardı ve o bankada hesap açmak gerekiyordu. O zorluk biraz beni caydırdı, onu kaçırdım." dedi. Aydın, bundan birkaç yıl sonra bu şekilde bir fırsatı daha kaçırdığını söyledi.

Kaynak: https://uzmancoin.com/bitcoin-emre-aydin/

06.06.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM