Ufuk Beydemir, 70'li Yılların Hangi Hitini Yorumladı?

Ufuk Beydemir, 70'li Yılların Hangi Hitini Yorumladı?

Ufuk Beydemir, ikinci albümü "Kristal Oda"nın kapanışında yer alan, sözlerini 70'li yılların en önemli kadın seslerinden, Şenay Yüzbaşıoğlu'nun yazdığı ve dönemin en önemli müzik adamlarından Şerif Yüzbaşıoğlu'nun bestelediği, 1974 yılının en büyük hitlerinden biri olan "Gerçek Nerede'' şarkısının akustik versiyonunu sevenleriyle buluşturuyor. 

Ufuk Beydemir, 70'li Yılların Hangi Hitini Yorumladı?
Albümün kapanışında yer alan, Sözlerini 70'li yılların en önemli kadın seslerinden, Şenay Yüzbaşıoğlu'nun yazdığı ve dönemin en önemli müzik adamlarından Şerif Yüzbaşıoğlu'nun bestelediği, 1974 yılının en büyük hitlerinden biri olan "Gerçek Nerede"nin harika bir akustik performans versiyonunu yapan sanatçı, albümden nostalji dolu bu şarkıyı 46 yıl sonra müzikseverlerle yeniden buluşturuyor. 

2019 sonbaharında tek seferde ve tümüyle canlı olarak kaydedilen bu çok özel akustik versiyonda Akustik gitar ve vokalde Ufuk Beydemir, 12 telli akustik gitarda Ali Can Vatanperver, perküsyon ve geri vokallerde ise sanatçıya müzisyen arkadaşları Cevdet Berkay Yavuz, Cihan Reşit Köse ve Canberk Cebecioğlu eşlik ediyor. Ekibin bu harika canlı performansını video olarak kayıt altına alan ve klibin edit, montaj ve yönetmenliğini üstlenen isim ise Ahsen Eser.

"Kristal Oda" albümünün en keyifli şarkılarından olan "Gerçek Nerede'' YouTube NetD müzik kanalı, tüm müzik televizyonları ve radyolarda aynı anda yayında! 

23.05.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM