Atilla Taş: 'Benim Suçum Susamamam!'

Atilla Taş:  'Benim Suçum Susamamam!'

Halk TV'de Enver Ayser'in "Ayrıtılar" programına konuk olan Atilla Taş, geçmişte yaşadığı yargılanma süreci hakkında çok ilginç açıklamalarda bulundu. Atilla Taş dört yıl boyunca çok zor günler geçirdiğini ve iki ağırlaştırılmış müebbet cezası ile yargılandığını sonra da beraat ettiğini söylerken, troller tarafından sosyal medyada linç edildiğini iddia etti.

Bir Ülkede 700 Bin Terörist Olur mu?

Atilla Taş katıldığı programda: "Bir ülkede 700 bin terörist olur mu?. Ben terör örgütüne yardım iddiasıyla yargılandım ve bir buçuk sene içerde kaldım. İki ağır müebbet ile yargılandım. Sonunda beraat ettim. Hakime dedim ki, 'ben yolda girerken bir fotoğraf çektirebilirim, yüz kişi ile günde fotoğraf çektiriyorum sanatçı iken. O fotoğrafta kimle olduğumu nerden bileyim. Bana terörist dediler. İki tane ağırlaştırılmış müebbetle yargılandım. Cezaevinden çıkıyorum, kapıda makineli tüfekle bizi aldılar on beş gün emniyette kaldım. Ne kadar örgüt varsa hepsi orda , ben onların arasında çökelek çökelek geziyorum. Oradaki insanların arasında." Diyerek hapishanede yaşadığı günleri anlattı.

İşler Umurumda Değil Artık

Cumhuriyetçi bir insan olduğunu başka hiç bir suçunun olmadığını söyleyen Atilla Taş, "işler umurumda değil artık. Ben şerefliyim, namusluyum. Ben parayla pulla işimi kesmişim. Açlıkmış, sefaletmiş umurumda değil. Ama bir gün torunlarım 'dedem onurlu bir insandı desin yeter' dedi.

Atilla Taş:  'Benim Suçum Susamamam!'

Tüpçünün Kanalı Beni Makasladı

Troller tarafından da sosyal medyada yargılandığını söyleyen Atilla Taş, "Kanal D'de bir filmde oynadım. Adını söylemek istemiyorum, o tüpçünün kanalında yayınlandı. Filmi izliyorum, benim filmdeki o on dakika yok. Sahnem geçmiş, ben hala izliyorum, meğer kesmişler. Sizin bu yalakalıklarınızı tarih yazmıyor mu sanıyorsunuz?" diyerek Demirören Grubu da eleştirdi. "Tarih öyle bir şeyki zamanla geçtikçe belli oluyor. Bu ülke adamı zorla politize ediyor. Ben apolitik bir adamdım, 'ham çökelek' bir adamdım. Politize ettiler" diyen Atilla Taş, kendisinin de nasıl politize olduğunu da anlattı.

Zor Günlerimde Kimse Bana Destek Olmadı

"Bana çok eziyet edildi, çok iftira atıldı. Son dört yıldır yaşadığımı bir Allah bilir bir ben bilirim. Çok zor şeyler, zamanı gelince kime ne diyeceğimi biliyorum. Bana sırt dönen insanlara da kırgını değilim. Ama onları yeri geldiğinde utandıracağım." Diyen Atilla Taş, zor günlerinde hiç kimsenin ona destek olmadığını söyledi.

Atilla Taş:  'Benim Suçum Susamamam!'

Tek Suçum Susamamam

Atilla Taş, politik suçlamalarla suçlanmadan önce çok farklı bir hayat yaşadığını, hiç bir zaman poklitika ille işinin olmadığını söyledi. Taş: "Benim durumum çok iyiydi, reklamlarda oynadım albümlerim sattı. CNN TÜRK'te program yapacaktım. İyiydi durumum. Ne yaptım? Susamadım. Ama nasıl susayım, bir tane haksızlıkğı görmesem diğerini göreceksin. Bir sürü var" diyerek yaşadığı politik yargılanmanın nedeninin "susamaması" olarak yorumladı.

18.05.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM