Cem Özel: 'Hiçbir Şey Sandığımız Gibi Değil'

Cem Özel: 'Hiçbir Şey Sandığımız Gibi Değil'

Alternatif müziğin dikkat çeken isimlerinden; besteci, söz yazarı ve prodüktör Cem Özel'in yeni şarkısı "Cumadan Fizan'a" Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlandı. "Cumadan Fizan'a" şarkısının söz, müzik ve düzenlemesi yine Cem Özel'e ait. 

Cem Özel "Cumadan Fizan'a" şarkısını şu sözlerle anlatıyor: "Bu şarkıyı yazmaya başladığımda şarkı benim için bağımlılıklar ve sıkışmışlık hissi ile ilgiliydi. Fakat çoğu zaman olduğu gibi bu şarkı da yıllar içinde eklediğim anlam katmanları ile bütün bir hal aldı. Bana göre noktayı koyan sözleri, gitgide bağımsızlığını kazanan yapay zekâ gücünü ve sanallığı artan dünyamızda gitgide kaybolan öznellik kavramını aynı bağlama soktuğumda yazabildim. Çığ gibi artan bilgi paylaşımı ve manipülasyonuna maruz kalmak bizi her gün biraz daha şekillendiriyor ve hissizleştiriyor. Balık ıslak olduğunun farkında mıdır? sorusuna kendimizi özne yaptığımızda, bize oldukça katı, geçerli ve daim gelen gerçekliklerimizin kendi minik baloncuklarımıza dair algılar olduğunu hissedebiliyoruz: "Hiçbir şey sandığımız gibi değil".

Cem Özel'in "Cumadan Fizan'a" şarkısının videosunda da izleyenleri heyecanlandıracak bir görsel dünya ekranlara yansıtıldı. Özel'in henüz yeni bir method sayılabilecek "bigGan" tekniğini kullanarak hazırladığı videonun yönetmenliğini de yine kendisi üstlendi. 

16.05.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM