Bengisu'dan Ajda Pekkan Klasiği

Bengisu'dan Ajda Pekkan Klasiği

Müzik endüstrisinin kalbi ABD'de yaşayan genç ve başarılı müzisyen Bengisu, Garaj Müzik etiketli 'Bir Dost Bulamadım' isimli teklisiyle müzikseverlerle buluşuyor.

Berklee College of Music'te Vocal Performance (Şan) ve Music Business Management (Müzik İşletmesi / Menajerlik) bölümlerini bitiren Bengisu, Ajda Pekkan'ın gizli kalmış klasiklerinden 'Bir Dost Bulamadım' şarkısına getirdiği yorumla Türk dinleyicisine yeniden merhaba diyecek.

 Şarkının cover'ı için daha önce çeşitli single ve film müziği çalışmalarından tanıdığı Ömer Ahunbay'la çalışan Bengisu, 'Bir Dost Bulamadım'ın ortaya çıkış sürecini "İkinci evim olan Jingle House'a ve biricik Ömer Ahunbay'a gittim. Şarkıyı dinlediğinde 'Ben bunu nasıl kaçırdım, nereden buldun bu aranjmanı, bu şarkıyı dedi. Daha elektronik, daha modern bir yorum katabileceğimizi konuştuk. Ardından da devreye sevgili aranjörümüz Ugurcan Sezen girdi" sözleriyle anlatıyor.

'Bir Dost Bulamadım', Garaj Müzik yapımcılığında tüm dijital platformlarda ve Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı sponsorluğunda çekilen sürprizlerle dolu klibi de aynı gün YouTube'da yayında olacak.

15.05.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM