Ceylan Ertem; 'Şarkıcı Olacağımı Hiç Düşünmedim'

Ceylan Ertem; 'Şarkıcı Olacağımı Hiç Düşünmedim'

Anadolu'nun dört bir yanında yaptığı dev müzik festivalleriyle ülkede festival ruhunu yeniden canlandıran Umut Kuzey, Koronavirüs salgını sebebiyle evlerde kaldığımız bu günlerde @milyonfest Instagram hesabından MilyonFest Online Sohbetleri'ni tüm hızıyla sürdürüyor.

MilyonFest Online'ın dün akşamki konukları Ceylan Ertem, Murat Ertel ve Ahmetcan Taşdemir oldu. Canlı yayının sürpriz konuğu ise Cem Adrian'dı...

Ceylan Ertem, "20 yaşında çok utangaçtım. Müzikoloji eğitimi aldığını ve müzik yazarı olacağını düşündüğünü söyleyen Ertem, şarkıcı olacağımı hiç düşünmedim" dedi. 20 yaşında dahil olduğu Anima grubunun kendisi için çok önemli olduğunu ve grup dağıldıktan sonra çok üzüldüğünü sözlerine ekleyen müzisyen daha sonra solo albümünü yapmak için kendisini motive ettiğini sözlerine ekledi.

Pandemi sürecinde müzisyenlerin yalnız bırakıldığını söyleyen Ertem, "Ateş düştüğü yeri yakar, dedi. 20 senedir sahnedeydim ve hiç bu kadar uzak kalmamıştım. Kendimi manevi olarak büyük bir boşlukta hissediyorum. Müzik eğlence değildir, ihtiyaçtır" dedi. Dinleyicilerden sevdikleri müzisyenlerin albümlerini dinleyerek onlara destek olmalarını ve cahille sohbeti kesmelerini önerdi.

Ceylan Ertem; 'Şarkıcı Olacağımı Hiç Düşünmedim'

Cem Adrian'ın hemen ardından canlı yayına Cem Adrian sürpriz bir bağlantı gerçekleştirdi. "Ceylan hislerime tercüman oldu" diyen müzisyen, sahneleri ve MilyonFest'leri çok özlediğini söyledi. Ayda 20-25 gün konser veren biri olarak bu sürecin kendisine çok iyi geldiğini söyleyerek, çok mutlu olduğunu, bolca kayıt yaptığını sözlerine ekledi. 

08.05.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM