Pınar Aylin – Aradığın Aşk Bende (Ossi Müzik – 2019)

Pınar Aylin – Aradığın Aşk Bende  (Ossi Müzik – 2019)

Doksanlı yılların en trend yorumcularından biri. Pınar Aylin hem tarzı ile, hem popa bakışı ile hem de soundu ile doksanların en modern vokallerinden biri olmuştu. "Bekletme" – "Yalvaramam" – "Sebebini Sorma" çok iyi şarkılardı. Sadece beste olarak değil düzenleme ve sound olarak modern ve doksanların standart pop soundunun üstünde işlerdi. Pınar Aylin'i bu yönü ile diğer doksanlardan ayırmak lazım. O tam bir dans şarkıları yorumcusuydu. En son iki bin onlu yılların başında çok kaliteli bir nostalji albümü yaptı, ama o albüm promosyon, tanıtım gibi faktörlerden dolayı hak ettiği ilgiyi alamadı. Sonrasında o albümü yayınlayan firma kapandı ve albüm güme gitti.

En son 2009 yılında "Masal Bu Ya" adlı EP'yi yayınlayan Pınar Aylin bu beş şarkılık albümde de çok trend soundlar kullanmıştı. Bu albümden sonra ortalıktan kaybolan Pınar Aylin, 2019 yılında "Aradığın Aşk Bende" adlı single ile karşımıza çıktı.

Pınar, bu single'ında Serdar Ortaç'dan bir şarkı almış.  Düzenlemesini Aytekin Kurt ve Duran Genç'e ait olan "Aradığın Aşk Bende" tipik bir Serdar Ortaç şarkısı. Pınar'ın yüzü batıya dönük pop şarkılarına alışmış biri olarak biraz şaşırdım diyebilirim. Serdar Ortaç şarkıları çok güzel şarkılar ama Pınar Aylin'in tarzına ne kadar uyuyor konusunda tereddüttüm var. Bu şarkı ile Pınar ne kadar uyuştu konusunu şarkıyı dinledikten sonra pey düşündüm.  Sürekli aynı tekrar eden bir ritim ve biraz fazla ticari kokan bir şarkı gibi geldi bana. Pınar Aylin'in yorumculuğunu çok seviyorum, çok güzel ve modern bir tarzı var ama bu şarkı sanki biraz onun kalitesinin altında kalmış. Hem beste biraz vasat kalmış hem de düzenleme. "Bekletme" den sonra, "Sebebini Sorma"dan sonra , 70ler albümünden sonra samimi söyleyeyim bu şarkıya fazla ısınamadım.

Albümde Yer Alan Şarkı:

Aradığın Aşk Bende

Söz-Müzik: Serdar Ortaç

Düzenleme: Aytekin Kurt-Duran Genç

23.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM