Esengül – Gel Otur Arkadaşım (Uzelli Müzik – 2007)

Esengül – Gel Otur Arkadaşım (Uzelli Müzik – 2007)

 1979 yılında henüz 24 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden , kısa ömrüne çok sayıda albüm ve plak sığdırmayı başaran Esengül'ün "Gel Otur Arkadaşım" albümü Uzelli Müzik tarafından CD ortamında tekrar yayınlandı ve çok sağlam bir Arabesk nostaljisi sundu.

On şarkının yer aldığı albümün en çok dikkat çeken şeyi Esengül'ün gerçekten de çok iyi bir vokal olduğu. O genç yaşına rağmen şarkıları elli yıllık solist gibi okumuş. Albümün kayıtları ise mükemmel. Belli ki Uzelli müzik albümün makara bantlarını bulmuş ve CD ortamına aktarmış. Martin Cru Spencer çok sağlam bir digital re- master yapmış. Şarkıların kayıtlarını çok temiz dinliyorsunuz. En güzeli ise albümde ki panlama. Sağdan ayrı soldan ayrı bir enstrüman duyuyorsunuz. 
Repertuvar ise tabiri yerindeyse tam meyhane müziği. Ama şunu da söylemek isterim ki çok kaliteli bir tınısı var. O zaman horlanan Arabesk gerek kayıt, gerekse mix ve düzenleme açısından çok kaliteliymiş Bunu bu albümde rahatlıkla görüyorsunuz. Bu albümle beraber "Uçup Giden Gençliğime" adlı albümü de dinlemenizi tavsiye edeceğim.
Albümde Yer Alan Şarkılar:
1. Gel Otur Arkadaşım 
2. Sana Aşkımı Anlatabilsem 
3. Aynalar 
4. Bu Bizim Son Buluşmamız 
5. Yüzüme Bakmaya 
6. Gel Arkadaş Olalım 
7. Anlamıyorsun 
8. Zalim 
9. Ayrılık Günü 
10. Çok Geç Olmadan Gel 
11. Enstrümental 
07.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM