Rtp: "2018 Şık,Sade ve Zarif Olacak"

Rtp:

RTP Genel Müdürü, yayıncı kuruluşun Eurovision Şarkı Yarışması 2018'e ev sahipliği yapma yönündeki ilk planlarından bahsetti.

Portekiz, RTP Genel Müdürü Gonçalo Reis'e göre Eurovision Şarkı Yarışması 2018 "aşırılıktan uzak" olacak. Genel Müdür, yarışmanın sadece eğlence açısından değil, turizm açısından bir bütün olarak Portekiz'e de sunduğu fırsatlardan heyecan duyuyor. EBTP ile yapılan ilk ortak toplantı 13 Haziran'da yapılmadan önce RTP EBU tarafından sağlanan belgeleri yakından inceliyor. Herhangi bir terslik olup olmadığını kontrol ediyor.
13 Haziran'da yapılacak olan toplantıda RTP, EBU ile yarışmaya ev sahipliği yapmanın teknik şartlarını görüşecek. Genel Başkan Reis, şöyle söyledi: "Teknik açıdan bakıldığında birçok talep var ve RTP bunu nasıl yapacağını bilmeli."
Genel Müdür, yarışmanın ev sahipliğini 30 ila 50 milyon Euro arasında tutan Portekiz medyasının olayın maliyetinin bu kadar erken tahminini vermesini istemiyor. Ancak Reis, son yıllarda pek çok ülkenin sıfırdan bir arena inşa ettiğini ve bunun maliyeti arttırdığını, Portekiz'in ise böyle bir şeye ihtiyaç duymadığını belirtti.
Yarışmanın şehrine henüz karar verilmemiş olduğunu belirtti. Portekiz henüz bir hafta önce yarışmayı kazandığından, RTP, yarışmaya olan ilgisini ifade eden bir dizi büyük ulusal markayla temasa yeni yeni geçiyor.
Reis, Portekiz'in önümüzdeki yıl "kalite, şıklık ve sadelik" temasıyla yarışmaya ev sahipliği yapacağını söylemeye devam etti. Eurovision Şarkı Yarışmasının sadece RTP'ye değil aynı zamanda Portekiz turizmine ve yerel yetkililere de yeni kapılar açacağını vurguladı.
Gelecek yıllarda yapılacak yarışmanın tarihleri henüz ilan edilmedi, önümüzdeki ay ev sahibi yayın kuruluşu RTP ile yapılan EBU toplantısından sonra tarihlerle ilgili bir açıklama yapılacak.
kaynak:eschalley.com
21.05.2017
FACEBOOK
İNSTAGRAM