Asu Maralman - 50.Yıl (Yavuz Plak)

Asu Maralman -  50.Yıl (Yavuz Plak)

Türk popunun yetmişlere damgasını vuran yorumcusu Asu Maralman için hazırlanan "50.Yıl" albümü Yavuz Asöcal Müzik tarafından müzik marketlere sunuldu. 

On hit Asu Maralman şarkısının yer aldığı albümde yorumcunun "Sigaramın Dumanı da Duman"  -  "Kandıramazsın"  -  " Kimine Hay Hay Kimine Vay Vay" gibi sevilen klasikleri yer alıyor. Şarkıların orijinal plak kayıtlarının yer aldığı albümün prodüktörlüğünü Yavuz Asöcal üstlendi. Albümde  Asu Maralman ile özel şarkılara imza atan Selmi Andak başta olmak üzere, Baha Boduroğlu, Orhan Şevki, Özdemir Erdoğan ve Cahit Oben gibi isimlerin besteleri var.
Asu Maralman albümü ile ilgili "Türk Pop Müziğindeki bir kilometre taşına ismimi yazdırmayı başardım.  50 yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti diyemeyeceğim. Üzüntülerle, sevinçlerle, yürek çarpıntılarıyla, bazen desteklenerek bazen de kösteklenerek... ama kesin olan tek şey Tanrının bahşettiği sesimin tınısı ve yorumum beni bu mücadelede muzaffer kıldı. Bu uzun yolculukta çeşitli ortamlarda kalıcı dostluklar edindim. Her biri birer ziynet olan aranjör, bestekar ve söz yazarı dostlarımın kariyerimde unutulmaz imzaları var." Yorumunu yapıyor.
Albümde Yer Alan Şarkılar
1. Bağrı Yanık Dostlara 
(Sigaramın Dumanı da Dumanı)
2. Bal gibi Olur
3. Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm
4. Kimine Hay Hay Kimine Vay Vay
5. Aşık
6. Kandıramazsın
7. Keçi Vurdum Çayıra
8. Nerdesin
9. İnsana İnsan Gerek
10. Bir Umut Olsun İçinde

17.06.2017
FACEBOOK
İNSTAGRAM