Füsun Önal – Bir Tanem , Beni Hatırlarmısın? (Fono Müzik – 2016)

 Füsun Önal – Bir Tanem , Beni Hatırlarmısın? (Fono Müzik – 2016)

 Füsun Önal'ın 1977 yılında yayınlanan şarkılarının CD olarak derlendiği bu albümde benim ilk dikkatimi çeken şey, şarkıların muhteşem masteringi ve ses kalitesi olmuş.  Özellikle "Bir Tanem" adlı şarkıyı dinlemenizi tavsiye ediyorum, bu şarkıda Norayr Demirci'nin düzenlemelerine bir kez daha hayran kaldım. Böyle büyük bir müzisyeni Türkiye'nin beyin göçü ile  kaybetmesi  çok kötü olmuş. 

Melih Kibar'ın bestelerinden oluşan albümde "Bunlar da Geçer"  ve "Neden Tuttun Elimi" gibi kitlelerce sevilmiş klasikler var. 
Fono Müzik albümü çok başarılı bir kartonet çalışması ve içinde güzel fotoğrafların yer aldığı kitapçıkla yayınlamış.  
"Bir Tanem" ve "Ben mi" senfonik ve dramatik düzenlemesi ile "eskiden ne aranjörler varmış…" dedirten şarkılar. "Çocuklar Gibi" nostaljinin melodik tadını hissettiren şarkı,  "Zorla Güzellik Olmaz" bugün yanından dahi geçilemeyen mixlerin muhteşem bir demosu. "Yıldönümü" unutulan Rock'n Roll'un hatırlatıyor. Sahi ya eskiden rock'n rol vardı.. Sadece Türk müziği değil dünya müziği de gitmiş.
Çok iyi bir albüm, burada özellikle Fono Müziği tebrik etmek istiyorum, çünkü albümün kayıtlarını çok iyi muhafaza etmişler ve bu kaliteyi bozmadan CD ortamında müziksevere sunmuş. 70lerin muhteşem soundunu sevenlerin içinde çok şey bulacağı bir CD. Dinlerken bir garip oldum, kayıtlarındaki kalitenin de sayesinde ciddi ciddi o dönemlere gittim, bilinç altımla bir zaman yolculuğuna çıktım. Hele "Beni Hatırlar Mısın?" şarkısındaki mixe bittim. Bunu iddia ediyorum bugün hiçbir müzisyen bu mixi yapamaz.
Mutlaka dinleyin bu albümü kalbinize dokunan en az bir melodi bulacaksınız.
Albümde Yer Alan Şarkılar:
1. Şundan Bundan
2. Bir Tanem
3. Bunlar da Geçer
4. Ben mi
5. Çocuklar Gibi
6. Zorla Güzellik Olmaz
7. Yıl Dönümü
8. Anlamıyorum
9. Olsun Aldırma
10.İnsan İsterse
11.Beni Hatırlar Mısın?
12.Neden Tuttun Elimi

28.07.2017
FACEBOOK
İNSTAGRAM